Bonucci heq dorë nga “lufta” me Juventusin

Leonardo Bonucci dhe Juventus bëjnë paqe. Pas një ndarje aspak konsensuale në verë, mbrojtësi dhe klubi italian gjejnë “gjuhën e përbashkët” dhe shmangin luftën në kolegjin arbitral duke mos hedhur kështu poshtë të gjithë vitet e bashkëpunimit. Kujtojmë se në verë, drejtuesit bardhezi e nxorrën jashtë organike mbrojtësin dhe nuk e lejuan të stërvitej me pjesën

Vazhdoni leximin →

Bonucci kërkon të luajë kundër Shqipërisë

Ish-kapiteni i Italisë dhe Juventusit, Leonardo Bonucci, ka konfirmuar se një nga objektivat e tij kryesore për muajt e mbetur të sezonit 2023-2024 është të thirret nga Luciano Spalletti për Kampionatin Europian “Euro 2024”, që do të zhvillohet në Gjermani. Tetë herë fituesi i Serie A përfaqësoi për herë të fundit “Azzurrët” në humbjen 2-0

Vazhdoni leximin →

Bonucci mes Italisë dhe Turqisë

Teksa Tottenham dhe Bayern Mynih jane ne gare me njeri-tjetrin per te marre sherbimet e rumunit Radu Dragusin, Genoa ka nisur te shikojë në merkato. Me 30 milione euro qe do te sjelle shitja e rumunit, skuadra e drejtuar nga Alberto Gilardino eshte vene ne kerkim te nje mbrojtesi me eksperience dhe emri me i

Vazhdoni leximin →

Bonucci në shënjestrën e Genoas

Tashmë që Roma i mbylli dyert e Trigorias, për Leonardo Bonuccin zvogëlohen shanset për një rikthim të mundshëm në kampionatin italian. Por ish-mbrojtësi i Juventusit nuk është dorëzuar dhe shpreson që merkato e janarit t’i ofrojë një mundësi për t’u rikthyer në Serie A. Transferimi në Gjermani tek Union Berlin nuk rezultoi i suksesshëm, pasi Bonucci

Vazhdoni leximin →

Mourinho jep miratimin, Bonucci rikthehet në Itali

Leonardo Bonucci është shumë pranë Romës. Shumë tifozë verdhekuqë janë kundër transferimit të ish-lojtarit të Juventusit, por jo Mourinho. Tekniku portugez ka dhënë miratimin për mbylljen me sukses të këtij operacioni. Bonucci, që dëshiron që të rikthehet në Itali, do të largohet menjëherë nga Union Berlin për të firmosur kontratën me kryeqytetasit. 36-vjeçari do të firmosë

Vazhdoni leximin →

Bonucci: Rikthehem te Juventusi si trajner

Leonardo Bonucci po luan sezonin e tij të fundit në karrierë në Gjermani te skuadra e Union Berlin. Dëshira e mbrojtësit ishte ta përfundonte karrierën te Juventus, klubi në të cilën shpenzoi vitet e arta të karrierës. Megjithatë, raporti i komplikuar me trajnerin Massimiliano Allegri, e detyroi 36-vjeçarin të largohej nga skuadra e zemrës si

Vazhdoni leximin →

Bonucci-t nuk i del e keqja me Juventusin

Ish-kapiteni i Juventusit Leonardo Bonucci flet për divorcin me klubin bardhezi. “Nuhata diçka duke lexuar nëpër gazeta deri kur në 13 korrik drejtuesit ma komunikuan vendimin në shtëpinë time. Më thanë që nuk do të isha më pjesë e Juventusit sepse prania ime do të kishte penguar rritjen e skuadrës. Ishte një turpërim për mua pas

Vazhdoni leximin →