Tyson Fury në gjendje të mjerueshme

Boksieri i peshave të rënda, Tyson Fury është filmuar në një gjendje të mjerueshme. Ai është dehur me alkol teksa është shoqëruar jashtë lokalit nga badigardët. Më pas ai zvarritet në tokë dhe dëgjohet që bërtet në rrugë. Një ngjarje aspak e hijshme për një kampion si ai. sfidanti.al

Nelson Hysa shpallet kampion i “IBO International”

Nelson Hysa është fituesi i titullit “IBO International” për peshat e rënda, teksa mundi me KO në Neuchatel të Zvicrës kolumbianin Jeison Troncoso. Boksieri kuqezi ishte dominues dhe nuk e vuri për asnjë çast në diskutim triumfin, teksa pa u mbyllur raundi i tretë e rrëzoi dy herë kundërshtarin, për të marrë titullin IBO. Kjo

Vazhdoni leximin →

Fury-Usyk, bota mban frymën në 18 maj

18 maj, ora 18:00, “Ringu i zjarrit’ do të sjellë në vëmendjen e botës boksin profesionist, një sport i eklipsuar nga MMA por sfida e radhës Fury-Usyk është një nga evenimentet që nuk duhet humbur. Në “Riyadh Season” do të unifikohen të gjithë gjerdanët e peshave maksimale pasi britaniku Fury dhe ukrainasi  Usyk me 4

Vazhdoni leximin →

Paketa VIP për ndeshjen mes Tyson dhe Paul

Biletat për ndeshjen mes Majk Tajsonit dhe Xhek Polit kanë dalë në shitje për minimalisht 100 dollarë, por sportdashësit e apasionuar mund të kenë mundësi që të shpenzojnë deri në 2 milionë dollarë. Paketa VIP për ndeshjen e 20 korrikut përfshin një sërë privilegjesh për zotëruesit e tyre. Kush pajiset me këtë biletë ka mundësi që:

Vazhdoni leximin →

Boks, Erion Veseli debuton me fitore

Boksieri shqiptar nga Bujanoci, Erion Veseli, ka debutuar në ringun profesionist me fitore kundër bullgarit Dimitrov. Ai ka shënuar fitore në raundin e dytë, pasi dominoi në tërësi ndaj kundërshtarit. Kujtojmë, në Augsburg të Gjermanisë po mbahet “Nata luftarake e kampionëve”, ku Robin Krasniqi do të ndeshet kundër portugezit Jorge Silva.

Robin Krasniqi dominues ndaj Jorge Silvas

Robin (Haxhi) Krasniqi, ka mposhtur portugezin Jorge Silva në duelin e zhvilluar në Augsburg të Gjermanisë me pikë pas dhjetë raundesh. Përballja i takonte kategorisë gjysmë të rëndë e s’ishte e vlefshme për ndonjë titull apo kualifikuese për ndonjë titull.Për 37-vjeçarin Krasniqi ishte ndeshja e parë, nëntë muaj pas fitores ndaj Nadjib Mohammedit në Prishtinë,

Vazhdoni leximin →

Jurgen Uldedaj fiton një tjetër gjerdan, kampioni i “WBA Continental Europe”

Jurgen Uldedaj është fitues i titullit kampion në “WBA  Continental Europe”, në kategorinë Cruser. Në një mbrëmje të paharrueshme në BMW Park në Mynih, boksieri shqiptar mposhti boshnjakun Damir Beljo me pikë pas 10 raundesh, në një duel që erdhi për shikuesit në ekranin e Radio Televizioni Shqiptar. 26-vjeçari, tashmë me 17 fitore dhe një humbje

Vazhdoni leximin →

Florian Marku premton ringritjen

Florian Marku pësoi disfatë pas 13 fitoresh si profesionist. Marku u mund nga Chris Kongo, në duelin e vlefshëm për kategorinë e peshave të lehta. Boksieri shqiptar, ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku ka premtuar se do rikthehet më i fortë se kurrë. “Kane kaluar disa dite nga ndeshja. Kam pare edhe lexuar

Vazhdoni leximin →