Bajerni rinis punën, Gorecka në kompleks me biçikletë grash!

Nuk ishte një zgjedhje e keqe, dhe diçka të tillë e bëri edhe ndihmëstrajneri Herman Gerland. Gjithsesi, Leon Gorecka ishte i veçantë sepse në kompleksin stërvitor të Bajernit, në “Zebener Shtrase”, mbërriti me një … biçikletë holandeze grash. Nuk kuptohet se përse sulmuesi gjerman nuk pati një biçikletë burrash, dhe përse ndoshta i paska marrë

Vazhdoni leximin →

Futbollistë apo çiklistë? Në Gjermani bëjnë 36 km në ditë për të shkuar në stërvitje!

Nuk janë nga ata të Bundesligës, por gjithsesi quhen profesionistë dhe duhet të shkojnë në punën për të cilën paguhen. Gjithsesi jemi në kohën e sportivitetit, kur mund të përdoren biçikletat në vend të makinave, dhe kështu bëjnë disa nga lojtarët e Sent Paulit. Ata janë kapiteni Daniel Bubaja, po ashtu portieri rezervë Korbinian Myler

Vazhdoni leximin →

Pike, kujdes edhe kur shkon në “punë” me biçikletë

Tek Barcelona nuk duhet të kenë mbetur shumë të kënaqur, edhe pse një tipi si ai, mund t’i pranohen shmë gjëra. Gerard Pike zgjodhi të shkonte në stërvitje me biçikletë, madje me mjet elektrik, dhe duke i dhënë me shpejtësi të lartë. Mediat spanjolle patën mundësi të dërgonin kamera dhe ta regjistronin itinerarin e mbrojtësit,

Vazhdoni leximin →