Tonali mund të përballet me dënim tjetër

Mesfushori i Newcastle, Sandro Tonali, është sërish nën hetim për thyerjen e rregullave të Federatës Angleze të Futbollit sa i përket vënies së basteve. Ai akuzohet se e ka shkelur rregulloren e Federatës Angleze 50 herë gjatë periudhës 12 gusht 2023- 12 tetor 2023, ndërsa 23-vjeçari ka kohë deri më 5 prill 2024 që t’u

Vazhdoni leximin →

Rikthimi i basteve, ja si do të funksionojë skema e re

Rihapja e basteve sportive dhe lojërave të fatit ka disa muaj që zvarritet në komisionet e posaçme parlamentare, në mënyrë që të gjendej një gjuhë e përbashkët mes qeverisë dhe grupeve të interesit. Ndryshimet që parashikojnë rinisjen e këtyre aktiviteteve kaluan në parlament në një formë të pazakontë, pa një diskutim publik mes ligjvënësve dhe

Vazhdoni leximin →

Avokatët e Florenzit: Ka luajtur bixhoz

Avokatët e Alessandro Florenzit konfirmojnë se mbrojtësi i Milanit pranoi se ka luajtur bixhoz duke përdorur faqe të paligjshme, por kurrë nuk ka vendosur baste në ndeshje futbolli. Italiani u vu nën hetim pardje dhe pasditen e djeshme kaloi një orë duke dhënë deklaratë në prokurorinë publike të Torinos, si pjesë e hetimit të vazhdueshëm

Vazhdoni leximin →

Florenzi, “bastexhiu” i radhës te Milani

Zgjerohet hetimi i basteve në Otali ku në listën e prokurorëve ka përfunduar edhe ish-mbrojtësi i Italisë, Alesandro Florenzi, aktualisht pjesë e Milanit. Në këtë mënyrë, skuadra kuqezi përfshihet sërish në syrin e ciklonit pasi Tonali pak javë më parë pranoi që kishte vendosur baste madje edhe për skuadrën e tij në kohën kur aktivizohej

Vazhdoni leximin →

Portieri i basteve: Të gjithë në Serie A luajnë

Marko Paoloni ka qenë protagonist i një prej skandaleve të basteve që shpërthyer në futbollin italian në dekadën e parë të viteve 2000. Ish-portieri i Ternanës, Askolit, Kremonezes dhe Beneventos, ishte një nga ata që u arrestuan nga policia në vitin 2011 për përfshirjen në skandalin e manipulimeve të rezultateve sportive. Ai u pezullua me katër

Vazhdoni leximin →