Plasën dyshimet për baste edhe në Uimbëlldon

E përditshmja gjermane “Di Velt” ka informacione dhe thotë se ia vlen që të jemi të shqetësuar. Edhe turneu kaq fisnik i Uimbëlldonit, ai që besohet të jetë i panjollë, dhe që ka përballuar dy luftërat botërore, mund të jetë i infektuar nga epidemia ngjitëse e basteve. “Di Velt” shkruan se të paktën 2 ndeshje

Vazhdoni leximin →

Në qendrat e basteve bie koeficienti për trajnerin… Poçetino

Trajneri argjentinas Maurisio Poçetino është pranë postit të trajnerit të Mançester Junajtidit, rezulton nga koeficientët që mbajnë qendrat e basteve në Angli. Emri i tij, në fakt, po përmendet shpesh që nga fillimi i sezonit, por koeficientet ranë shumë mbas ndeshjes së shkëlqyer të Totenhemit kundër Evertonit (2-6) në fushën e këtij të fundit. Koeficiente

Vazhdoni leximin →

Familjarët vunë baste për transferimin e tij; Stërrixh rrezikon pezullim afatgjatë

Federata angleze e Futbollit ka një rregull të pakontestueshëm; asnjë prej futbollistëve të federuar nuk duhet të vënë bast apo t’u japin informacione familiarëve të tyre, një rregull duket se nuk është respektuar nga Daniel Stërrixh, sulmuesi i Liverpulit që është dhënë me huazim te Uest Bromuic. Sipas asaj qe publikohet te tabloidi ‘The Sun’,

Vazhdoni leximin →