Daja i kënaqur me skuadrën pavarësisht humbjes

Trajneri Ilir Daja ka vlrësuar paraqitjen e Ballkanit pavarësisht humbjes minimale në Çeki kundër Viktoria Plzen. “Në fazën e mbrojtjes kemi bërë goxha mirë. Kemi pasur edhe ne situatat tona. Me një kundërshtar si Plzeni, në stadiumin e tij, kemi bërë një ndeshje të mirë karshi një kundërshtari shumë të fortë. Rastet që i kemi

Vazhdoni leximin →

Ballkani nuk ia del në tentativën e parë

Një gol i shënuar nga L. Kalvach në pjesën e dytë vendosi diktatin në ndeshjen Viktoria Plzen-Ballkani. Debutim i hidhur për kampionët e Kosovës që zhvilluan një ndeshje deri diku pozitive por me diferenca cilësie ndaj një kundërshtari më të fortë. Viktoria Plzen u afrua disa herë të goli e madje iu mohua një i

Vazhdoni leximin →

Transferim spektakolar, Ismajlgeci i bashkohet Ballkanit të Dajës

Tjetër afrim big i Ballkanit të Ilir Dajës. Pas sulmuesit Arb Manaj të zyrtarizuar disa ditë më parë, kampionët e Kosovës, kanë siguruar shërbimet e ish-kapitenit të Tiranës, Marsel Ismajlgeci. Mbrojtësi i majtë bashkohet me Ballkanin si huazim nga skuadra boshnjake Zrinjski Mostar deri në fund të edicionit. Lajmi është konfirmuar nga vetë Zrinjski nëpërmjet

Vazhdoni leximin →

Partizani i “pafat” në shortin e Nionit, Ballkani e Struga mësojnë gjithashtu kundërshtarët

Prej orës 14:00, në Nion të Zvicrës është duke u hedhur shorti, i cili do të përcaktojë kundërshtarët e fazës “play-off” të kualifikueseve të Conference League, për klubet shqiptare të mbetura në garat evropiane, Partizani, Ballkani e Struga. Fati e donte që kundërshtarët e mundshëm të këtyre skuadrave të zgjidheshin të parat dhe ndryshe nga

Vazhdoni leximin →