Atentat me plumba Mamiçit, bosit të plotfuqishëm të Dinamos së Zagrebit

Atentat në Kroaci ndaj ish-presidentit të Dinamos së Zagrebit, Zdravko Mamiç. Biznesmeni u sulmua me armë zjarri në qytetin e tij të lindjes, Tomislavgrad në Bosnjë-Hercegovinë, dhe sipas njoftimeve të mediave mori plumba në këmbë, dhe u dërgua menjëherë në spital. Nuk dihen autorët dhe shkaqet e këtij sulmi, por dihet se Mamiç është sulmuar

Vazhdoni leximin →

Turp i gjallë: Të gjithë nderonin viktimat, kurse sauditët bënin nxemje!

Futbollistët e ekipit përfaqësues të Arabisë Saudite, para fillimit të ndeshjes kualifikuese të fundit me Australinë, refuzuan të mbanin një minutë zie ose heshtjeje për nder të kujtimit të viktimave të sulmeve terroriste të fundit në Londër, ku, midis tetë viktimave, ishin edhe dy turistë nga Australia. Australianët, të shtrënguar njëri me tjetrin, nderuan, duke

Vazhdoni leximin →