Reali kthehet në kaos, ndërsa VAR-i kishte marrë pushim!

Këto janë komentet e mediave spanjolle, dhe me të vërtetë kronikatë janë të paçmueshëm kur bëjnë “penelatat” për ndeshjet e së shtunës. “Reali ecën mes ferrit dhe purgatorit”, – komenton e përditshmja “AS” pas humbjes. Edhe pse madrilenët mund të ankohen për VAR-in në humbjen 1-2 në shtëpi me Alaveshin, sërish kjo nuk e fsheh

Vazhdoni leximin →

Barça sërish nuk bind, por me Mesin mund të arrijë gjithçka!

Në 10 vjet me radhë ka shënuar gati gjithnjë 50 gola e më shumë në secilin prej tyre. Lionel Mesi e arriti shifrën 50 për 2019-ën, duke konfirmuar se mbetet sërish në nivele stratosferike, pavarësisht se vitet vrapojnë përpara. Vetëm në 2013, i mbiquajturi “Pleshti” shënoi “vetëm” 45. Me një “alien” të tillë, Barcelona sërish

Vazhdoni leximin →