Barcelona zyrtarizon Agueron; firmosi deri në vitin 2023

Sergio Aguero është zyrtarisht futbollisti i ri i Barcelonës. Sulmuesi argjentinas që u transferua në Katalonjë me parametra zero, firmosi një kontratë 2 vjecare me 5 milionë Euro në sezon dhe me një klauzolë të zgjidhjes së saj prej 100 milionë Euro. Në këtë mënyrë Kun Aguero kthehet mes protagonistëve të La Ligas, 10 vjet

Vazhdoni leximin →

Kun Aguero te Barcelona, ja si do të jetë kontrata e tij

Sergio Aguero do të jetë blerja e parë e Barcelonës, nëse nuk do të ketë surpriza. Sipas Esport3, argjentinasi do të udhëtojë drejt Barcelonës pas finales së Ligës së Kampioneve për të nënshkruar kontratën e re me klubin katalanas. Aguero do të transferohet në Camp Nou me parametra zero pas skadencës së kontratës së tij

Vazhdoni leximin →

Mesi-Aguero si “vëllezërit siamezë”, a do t’ia dalë Barça aty ku dështoi Argjentina?!

Kjo është pyetja e madhe që bëhet në Katalonjë, por edhe në gjithë Spanjën dhe Europën. Kun Aguero do të bashkohet me “bandën” e Lionel Mesit tek Barcelona dhe dy argjentinasit janë konsideruar gjithnjë si tepër të lidhur, si “vëllezërit siamezë”, veçse kur kanë luajtur të dy bashkë tek Argjentina nuk kanë arritur të japin

Vazhdoni leximin →