Mbyllet epoka “Abramoviç” tek Çelsi, lamtumirë emocionuese nga miliarderi rus

Çdo pengesë proceduriale dhe ligjore për shitjen e aksioneve të klubit tashmë është kapërcyer. Tod Boehli është pronari i ri i Çelsit, ndërsa u paguan në total 4.25 miliardë paundë stërlina (sipas mediave britanike). Sipërmarrësi amerikan hodhi një hap tjetër të madh në sport, ndërsa është i angazhuar prej vitesh në SHBA. Me lejen e

Vazhdoni leximin →

A është helmuar Abramoviçi dhe kush ia ka bërë?!

Itinerari që ka ndjekur dhe lidhja e ngjarjeve me njëra-tjetrën nuk shpjegojnë shumë. Roman Abramoviç ishte një ndërmjetës i bisedimeve mes Rusisë dhe Ukrainës (që në 28 shkurt në Bjellorusi), në mes të sulmit ushtarak rus të vendit fqinj, ndërsa lajmet janë që ai mund të jetë helmuar ndërsa ka qendruar në Kiev. Bisedimet janë

Vazhdoni leximin →

Abramoviçi mundet që ta çojë Çelsin në falimentim!

Miliarderi rus nuk është se e dëshiron diçka të tillë, por kjo mund të ndodhë për vetë mënyrën sesi po shkojnë gjërat. Pronari i Çelsit është i detyruar ta shesë klubit e Premier Ligës, pasi është dënuar me sanksione nga Britania e Madhe, veçse disa nga kandidatët kryesorë për blerjen e aksioneve janë britanikë dhe

Vazhdoni leximin →