Te Red Bull ‘bie bomba’; Riçardo largohet ne fund te sezonit

Te Red Bull ‘bie bomba’, Daniel Ricardo deklaroi se do te largohet nga skuderia me fund te ketij sezoni. Drejtuesit e Red Bull e zyrtarizuan lajmin pasi australiani u komunikoi deshiren per te mos e vazhduar bashkepunimin me te edhe pas 2018.

‘Respektojme vendimin e Riçardos dhe i urojme me te miren per te ardhmen-tha Kristian Horner-tani duhet te nisim kerkimet per ate qe do te jete shok skuadre me Vershtapen ne 2019’.

Lajmi per largimin e Riçardos erdhi ne nje moment kur te gjithe prisni  rinovimi  e kontrates se tij me Red Bull. Nderkaq, vete Riçardo i cili do te shkoje te Renault ne 2019, deklaroi se mori vendimin me te veshtire.

‘Ishte ndoshta vendimi me i veshtire i karrieres sime, por mendova se kishte ardhur koha per te perjetuar te tjera sfida-tha Riçardo levizja e te cilit solli edhe nje manover tjeter, largimin e Karlos Sainz nga Renault.

Sfidanti.al