Fetel: Ndryshimi me Hamilton? Nuk jam VIP

Sebastian Fetel triumfoi ne garen e Britanise ne Formula 1 megjithate ai nuk festoi ne menyre te çmendur. Pilot gjerman tashme kryeson ndaj rivalit te tij Ljuis Hamilton me te cilin eshte ne kontrast te plote persa i perket stilit te jeteses dhe eshte vete Fetel qe flet per ndryshimin mes tij e Hamiltonit.

‘Une jam sportist dhe jo person VIP-tha Fetel per median britanike-kur shoh qe njerezit me njohin kur me shohin, mendoj se ata jane te interesuar per sportin dhe jo per modelin e flokeve apo kepuceve qe kam veshur e budallalleqe te tilla. Per mua gjeja me normale eshte te jem normal’.

Sfidanti.al