Do të luajë me Kosovën? Dhimbje koke në Serbi

Tifozët serbë vazhdojnë ta përjetojnë rëndë faktin se njëri prej basketbollistëve më të mirë në Evropë, amerikani Justin Doellman ka vendosur të luajë për Kosovën.

Lojtari i krahut, Doellman ka luajtur në pesë prej gjashtë ndeshjeve të Kosovës në eliminatoret për “Eurobasket 2017”, që u luajtën në ditën e fundit të gushtit dhe gjatë shtatorit, shkruan sot Koha Ditore. Doellman ishte më i miri te Kosova dhe po vazhdon me formë të mirë edhe te skuadra e tij, ajo spanjolle Barcelona.