Dhimbja e Thomas; Bradley e ngushellon per vdekjen e se motres

Isaiah Thomas përjetoi 24 orët më të dhimbshme të tij. vetëm një ditë përpara ndeshjes së playoffit mes Bostonit dhe Chicago Bulls, basketbollisti i Celtics mori lajmin më të hidhur atë të ndarjes nga jeta të motrës së tij në një aksident rrugor. Pavarësisht gjithckaje, Thomas u shfaq në parket, madje shënoi 33 pikë, por nuk mundi dot të që në momente të caktuara të evitojë shfaqjen e dhimbjes së tij duke lënë imazhe prekëse sic ishte ai i prag sfidës kur Avery Bradley u pa të ngushëllonte yllin e Bostonit i gjunjëzuar nga lajmi shumë tronditës.

sfidanti.al