Bertensi ia gjen “ilaçin” Halepit, mu në zemër të turneut e Sinsinatit

Kiki Bertnes arriti një sukses të madh, duke qenë se mbas një ndeshjeje të fortë, arriti që ta mposhtë 2-1 me sete tenisten e njohur rumune, Simona Halep, duke fituar kështu trofeun e turneut të Çinçinatit.
Tenistja holandeze ndërpreu serinë prej nëntë fitoresh të Halepit, duke e penguar këtë teniste rumune që të bëhej tenisistja e parë që nga viti 1976 që do të triumfonte radhazi në Montreal dhe Çinçinati.
Sfidanti.al