Cili e fiton Botërorin? Ja si sfidohet Brazili dhe Franca nga Partizani i Braçes..

Cili do ta fitojë Botërorin ? Mos bini në kurth të thoni Brazili, Franca, Gjermania apo Spanja. Ndërsa golat e Ronaldos në portën e Spanjës kanë bërë xhirron e Botës, batuta e deputetit Erion Braçe, armikut “botëror të presidentit Duka, ka bërë xhiron e botës sonë çudibërëse. Nje botë që ia kalon edhe vetë Rusisë së madhe nga numri i studiove per Boterorin.  I pyetur se cili ekip do të jetë fitues i Kupes se Botes, njeriu që për pak i vuri flakën me çakmak kashtës së stërtharë të futbollit ne Shqiperi , ka befasuar me frazën: “ Botërorin do të fitoi Partizani me arbitër  Armand Dukën”. “Pleshti”, siç e quajnë njerëzit që përulen me devocion në oborrin e “mbretit” , i bie edhe nga Rusia, për të thumbuar presidentin që kishte besuar se vetëm në ditët e Botërorit do ta harronin emrin dhe bëmat e tij..

Tamam në ditën që Ronaldo shënon 3 gola në portën sublime të Spanjës, Erion  Braçe gjen rastin  të festojë dhe te qeshë me shpirt, siç e tregon edhe foto,  “golin” e tij të radhës në portën  ku zakonisht nuk futen të gjithe, por vetëm “pleshtat” e vegjël që bezdisin sa për 1000 vetë…

 

Sfidanti.al