Tomas Myler si Agim Fagu, djersa rrjedh edhe pas stërvitjes!

Një kampion si ai nuk mund të kënaqet me situatën. Tomas Myler ka shënuar vetëm një gol në 15 ndeshje të Bundesligës, diçka e paimagjinueshme edhe për futbollistë me status shumë më modest sesa ai. Shumë dyshime janë hedhur mbi lojtarin e kombëtares së Gjermanisë, që është hija e atij që ishte deri vjet, dhe po ashtu edhe për të ardhmen e tij nën drejtimin e Karlo Ançelotit.

Myler ka vendosur ta provojë edhe një herë fatin e tij. Ai ka qendruar pas stërvitjes në fushën stërvitore të Bajernit, duke u ushtruar me gjuajtje drejt portës. Pra, ai po bën si të gjithë kampionët e mëdhenj, siç bënte dikur Agim Fagu kur luante basketboll për Partizanin, apo Drazhen Petroviç kur luante po basketboll për Cibonën e Zagrebit, Realin e Madridit, Portlendin apo Nju Xhersin në NBA.

Në ndihmë të tij ishin talenti portugezi, 19-vjeçari kampion i Europës, Renato Sançez, si dhe mbrojtësi amator 18-vjeçar, Marko Fridl. Duke improvizuar aksione, pasime dhe krosime, Myleri 27-vjeçar gjuajti vazhdimisht drejt portës së mbrojtur nga Tom Shtarke. Gjuajtje me kokë, në ajër (vollej), nga distanca. Sulmuesi u mërzit disa herë sepse shënoi vetëm një të tretën e goditjeve.

Sfidanti.al