Serxhio Ramos, shndërrohet në hero sa herë që Ronaldo fle

“Mbretërit” e Realit ’ ne javen e  19-të të La Ligas në ‘Santiago Bernabeu’ kanë mposhtur 2:1 Malagan.

Heroi i Real Madridit ishte mbrojtësi Sergio Ramos, që shënoi dy gola në minutat 35-të dhe 43-të. Nje gol i rrallë me kokë nga pika e penalltisë,  por që vetëm për të janë të zakonshëm. Dhe një tjetër “nga toka”  duke treguar se ka një sens të ve[antë nuhatje tek zona e portës kunershtare.

Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Juanpi në minutën e 63’-të.

Real Madrid pas kësaj fitore kryeson me 43 pikë në La Liga, katër më shumë se ndjekësi i parë, Sevilla.