Serxhio Ramos, rikthehet tek “filmi i keq” i pështymës

Mediat spanjolle kanë akuzuar me pamje filmike Sergio Ramosin, se ka pështyrë Iago Aspas gjatë ndeshjes së Kupës së Mbretit, të cilën Real Madridi e humbi në “Bernabeu”, kundër Celta Vigo. Në video shihen qartë imazhet e ofendimit dhe episodi i pështyrjes së kundërshtarit. Pra, kapiteni i “Los Blancos” bëhet sërish personazh në një kapitull

Vazhdoni leximin →

Sergio Ramos ose Ramos-mania e golit

Nuk ishte hera e parë që Ramos bën diçka të tillë, pasi shënoi edhe javën e kaluar në derbi kundër Barcelonës, për të barazuar rezultatin në 1:1 në minutën 90+1. Kjo ka bërë që mediat e ndryshme botërore t’i kushtojnë rëndësi Ramosit, të cilin e kanë lavdëruar për shpirtin dhe impaktin që ka në Real

Vazhdoni leximin →

Serxhio Ramos, Milionat e fshehura? Destabilizim për Realin..

Akuzat për evazion fiskal në adresë të Ronaldos dhe futbollistëve të tjerë yje në qytetin madrilen, kanë krijuar shumë pëtshjellin në opinionin publik, aq më tepër edhe në mjedisin futbollistik. Kapiteni i Realit, Serxhio ramos,  mendon se kjo plasje e madhe ka si mision destabilizimin e Realit: “ Nuk kam asnjë dyshim nëse është e

Vazhdoni leximin →

Aguero do të largohet nga Siti? “Gol” i Guardiolës

Sulmuesi i Manchester City-t, Sergio Aguero, premtoi besnikëri ndaj skuadrës angleze të futbollit duke shmangur mundësinë e largimit dhe të polemikave me trajnerin Pep Guardiola. Futbollisti argjentinas është lënë jashtë në ndeshjet e fundit me “qytetarët”, me sfidën në “Camp Nou” si më të bujshmen, pasi ndodhet gjithnjë e më shumë nën presion për t’u

Vazhdoni leximin →