Serxhio Ramos, Milionat e fshehura? Destabilizim për Realin..

Akuzat për evazion fiskal në adresë të Ronaldos dhe futbollistëve të tjerë yje në qytetin madrilen, kanë krijuar shumë pëtshjellin në opinionin publik, aq më tepër edhe në mjedisin futbollistik. Kapiteni i Realit, Serxhio ramos,  mendon se kjo plasje e madhe ka si mision destabilizimin e Realit:

“ Nuk kam asnjë dyshim nëse është e vërtetë apo falso,  kjo do të ndikonte që të destabilizonte grupin në këto momente kur jemi më të mirët. Flitet për çështje shumë delikate. Unë kam besim tek drejtësia, ligji dhe është ai vetë Ronaldo që ka pozicionin më të mirë për të marrë vendimin. Personalisht jam shumë i qetë  sepse në jetën time çfarë kam fituar i kam patur sipër në tavolinë..”

Sfidanti.al