Dortmundit gjen shijen e humbur, Abumejang ku ishe?

Dortmund është rikthyer në rrugën e fitoreve në kampionat pas 3 barazimesh. Skuadra e Tuchel fitoi 1-2 në transferten daj Verder Bremen.
Golat në këtë ndeshje nuk erdhen nga Aubameyang, por nga Shyrle dhe Pizhek, ndërkohë që për vendasit shënoi Bartels.
Pas këtij suksesi Dortmund ngjitet në vendin e 4-ët me 30 pikë.