Napoli është çmendur për Osimhenin, do 170 milionë euro!

Është e qartë se shumë klube të mëdhenj në Europë po cmenden pas tij.. Viktor Osimhen është njeriu i momentit në sulmin e ligave të mëdha kontinentale, ndërsa Napoli i ka vendosur një çmim kartonit. Sipas mediave në Itali, kostoja për ta marrë do të arrinte në 170 milionë euro, e në radhë për të janë vendosur Mançester Junajtidi, Çelsi, por edhe Reali apo Barcelona për të mos folur për ndonjë tjetër. Presidenti De Laurentis as nuk ka dëshirë të bisedojë për fatin e Osimhenit, që ka shënuar 25 gola dhe ka rendiment goli të një niveli të jashtëzakonshëm këtë sezon, ashtu si Haland dhe Mbape.

Sfidanti.al