Bajerni hoqi Nagelsmanin për Championsin; po tani?!

Trajneri i mëparshëm arriti 6 fitore në 6 ndeshje në një grup “të vdekjes” ndaj Barcelonës dhe Interit, po ashtu duke fituar 2 ndeshjet ndaj PSG-së e duke mos pësuar asnjë gol ndaj gjigandëve. i tillë Julian Nagelsmani, i cili u shkarkua nga drejtuesit e Bajernit pikërisht sepse ata nuk patën besim për vazhdimësinë në Champions. Tomas Tuheli nga ana tjetër është një trajner shumë i mirë, por në vetëm 4 ndeshje, ai ka pësuar 2 humbje, është eliminuar nga Kupa e Gjermanisë dhe është pranë eliminimit edhe nga Championsi.

Sfidanti.al