Bajerni duhet të shqetësohet me Kimihun: Kam frikë të kthehem në shtëpi!

Është njëri nga lojtarët kryesorë të ekipit, një nga shtyllat e bavarezëve. Gjithsesi, Xhoshua Kimih është në një moment depresioni pas eliminimit të shpejtë të Gjermanisë nga Botërori. Për këtë, tek Bajerni duhet të jenë shumë të shqetësuar pasi një rënie e nivelit të mesfushorit, do të ndikonte negativisht në ecurinë e skuadrës këtë sezon në Bundesligë dhe në Champions. “Ndihem shumë keq, – tha Kimih pas eliminimit, – kam frikë të kthehem në shtëpi sepse më duket sikur do të bie në ndonjë hon”.

Sfidanti.al