Verë 2017, stina e martesave; Darmian shkon në altar

Kjo verë mund të përkufizohet fare mëirë si stina e martesaaave të futbollistëve. Dikush pritet ta ndërmarrë, ndërsa të tjerë e kan ëbërë tashmë këtë . Në këtë kategoti të fundit përfshihet edhe Matteo Darmian. Futbollisti i Manchester United, që vetëm përpara pak javëve festoi titullin e Europa League me Djajtë e Kuq, këtë radhë celebroi ngjarjen më të rëndësishme në jetën e tij, martesën me Francesca Cormannin. Ceremonia u zhvillua në provincën e Milanos, Rescaldina dhe të ftuar ishin Alessio Cerci e Morgan Scheniderlin si dhe trajneri i kombëtares italoiane, Gianpiero Ventura.

sfidanti.al