Tradita e Barcelones; Darka e pare e organizuar nga Mesi si kapiten

Futbollistet e Barcelones u bashkuan ne darken e pare te tyre te ketij sezoni, nje darke kjo qe eshte organizuar nga Mesi per here te pare si kapiten i skuadres. Gjithcka u krye me fshehtesi te plote  ne menyre qe media te mos publikonte fotot e futbollistet ne fillim dhe perfundim te eventit.

Kjo darke e fillimit te sezonit eshte nje tradite te Barcelona, pasi futbollistet me te vjeter u japin mireseardhjen te sapoardhurve te skuadra blaugrana.  Me darken e zhvilluar mbremjen e se martes te pranishem ishin vetem futbollistet, stafi teknik bashkohet me ta vetem ne rastet e eventeve kur fitohen trofe.

Sfidanti.al