Pushime nga Pell… Graciano ironizon ndëshkuesit

Gracione Pele feston mbijetesën në Superligën kineze, duke shkuar me pushime luksi, së bashku me të dashurën e tij, Viktoria Vargas. Ish-sulmuesi i Sauthempton dhe Kombëtares italiane ka mbyllur debutimin e tij me Shandong Luneng, në Lindjen e Largës, duke luajtur 12 ndeshje dhe shënuar 5 gola.

Sezoni i ardhshëm në Kinë fillon në mars dhe Graciano po e kalon kohën e lirë në Australi. Me një foto në publikuar në Intagram, Pele nuk harron të ironizojë drejtuesit e përfaqësueses italiane, pas përjashtimit për xhesnin e tij, kur refuzoi të prekte dorën e zgjatur të trajnerit Ventura, pas një zëvendësimi. “Çelësi për të mbajtur ekuilibrin që ju keni humbur”, shkruan futbollisti Italian.