Paulo Dibala nuk është vetëm me pushime në Argjentinë

Është ende moment pushimesh, tepër të nevojshme dhe të shtrenjta për futbollistët profesionistë. Një prej tyre edhe Paulo Dibala që ka qenë i angazhuar deri në 3 qershor me Juventusin në Champions, dhe deri në 9 qershor me Argjentinën (1-0 ndaj Brazilit). Gjithsesi, argjentinasi nuk po kalon vetëm pushimet në vendin e tij, por edhe po luan futboll për qejf. Në një nga këto ndeshje për qejf ndodhi diçka e rrallë. Skuadra e Dibalës fitoi një goditje dënimi para zonës, dhe numri 21 mori përsipër ta gjuante. Papritur, jo vetëm lojtarët kundërshtarë, por edhe një numër tifozësh u vendosën para vijës së portës, duke e bllokuar cep më cep. Dibala u mendua pak, pastaj lëshoi një gjuajtje me të majtën që gjeti rrugën për në rrjetë. Përgëzimet nuk munguan, po ashtu edhe habia në një nga fushat modeste në qytetin e lindjes së yllit juventin, Laguna Larga.

Sfidanti.al