Rosario Central-Penarol, frikë në tribuna

Quintana vendos ndeshjen e Copa Libertadores mes Rosario Central dhe Penarol(Rosario Central-Penarol 1-0, gol i shënuar nga Quintana në minutën e 45-të), por ndeshja debutuese bën lajmin jo (vetëm) për rezultatin por edhe dhe mbi të gjitha për përplasjet e zhvilluara në tribuna. Momente tensioni mes dy tifozërive, gjithçka fluturoi nga tribuna, madje edhe barrierat

Vazhdoni leximin →

Kërcënimi me vdekje, De Paul zbulon: Di Maria “shpërtheu” në lot

Bandat e drogës në Argjentinë, dhe specifikisht në provincën e Santa Fe kërcënuan Angel Di Marian. Ata dërguan një mesazh në shtëpinë e prindërve të lojtarit duke e paralajmëruar të mos rikthehej në vendlindje, përndryshe do t’i vrisnin një anëtar të familjes. Një situatë e rëndë për sulmuesin që aktivizohet në Portugali me Benficën, teksa

Vazhdoni leximin →

Bandat e drogës kërcënojnë Di Maria-n

Angel Di Maria është kërcënuar nga bandat e drogës, ky është lajmi i rëndë që vjen nga Argjentina. Policia lokale e Santa Fe po lufton prej kohësh me bandat e drogës, të cilat kanë kaluar çdo limit, madje duke kërcënuar edhe një lojtar si Di Maria, idhull i tifozëve argjentinas. Në shtëpinë e tij në

Vazhdoni leximin →

Argjentinë, arrestohen 4 lojtarë të Velez Sarsfield

Katër lojtarë të Vélez Sarsfield, ekip që luan në elitën e futbollit argjentinas, janë arrestuar me akuzën e abuzimit seksual të një vajze 24-vjeçare që i kishte denoncuar. Pas paraqitjes në gjykatën e Tucumán-it dhe pas më shumë se tre orësh dëshmi nga viktima e supozuar, prokurorja publike Eugenia María Posse urdhëroi arrestimin e Sebastián Sosa,

Vazhdoni leximin →

Papu Gomez e mbyll me futbollin e luajtur

Refuzohet apelimi i Papu Gomez. Sulmuesi argjentinas u pezullua për dy vite për shkak të përdorimit të dopingut dhe trajneri i Monzës, Palladino konfirmoi se edhe apelimi është refuzuar. Papu Gomez u dënua për përdorim substancash  të ndaluara, pas testeve në një seancë stërvitore në 2022-shin, kur ishte pjesë e Sevillas, para nisjes së Kupës

Vazhdoni leximin →

Lavezzi shtrohet në spital për mbidozë

Thashetheme të reja për gjendjen shëndetësore të Ezequiel Lavezzi. Sipas disa mediave argjentinase, ish-sulmuesi i Napolit dhe PSG-së është shtruar në terapi intensive në spitalin Zabala në Buenos Aires për shkak të një mbidoze. Një lajm i mohuar kategorikisht nga djali i tij. “Babai im është mirë dhe po trajtohet, mos shpikni gjëra që nuk

Vazhdoni leximin →

Teuta gjen sulmues në Argjentinë

Një sulmues largohet (Gjata), por menjëherë zyrtarizohet një tjetër lojtar në repartin e avancuar të skuadrës së Teutës. Klubi durrsak njofton se ka arritur të blejë sulmuesin Rodrigo Faust.  28-vjeçari nga Argjentina ka qenë pjesë e Olancho FC në Honduras në pjesën e parë të sezonit, ndërsa një vit më parë spikati me fanellën e

Vazhdoni leximin →