Fantazi për largimin e Xhakës dhe zëri i futbollistit

Taulant Xhaka u ka dhënë fund zërave që e shohin atë larg nga kombetarja shqiptare.Mesfushori ka vendosur që të largohet për shkak të disa problemeve fizike së bashku me Abrashin.
Xhaka  ka postuar në profilin e tij në “Facebook” një fotografi me Amir Abrashin, raporton Albeu.

Një tifoz e ka pyetur nëse ai do të largohet nga kuqezinjtë, teksa përgjigja e tij ka qenë e prerë: “Jo”. Mesa duket nuk ka pasur asnjë mosmarrëveshje me De Biasin dhe gjithçka ka qenë thjeshtë zëra medatik të pavërteta.