Sa luhatje  në balonën e  Kombëtares: njëherë shryhemi, njëherë ..fryhemi!

E kishim paralajmëruar me titullin “kambanë” para ndeshjes : Shqipëria do të flakë maskën në ndeshjen me Kazakistanin!  Dhe ndodhi: në një kohë që të gjithë janë të detyruar të mbajnë maskën prej virusit, Kombëtarja ishte e detyruar të flakte maskën e “virusit” kuqezi,  që kishte mbështjellë lojën e saj dhe të dëshmonte se këtë

Vazhdoni leximin →

Fantazi për largimin e Xhakës dhe zëri i futbollistit

Taulant Xhaka u ka dhënë fund zërave që e shohin atë larg nga kombetarja shqiptare.Mesfushori ka vendosur që të largohet për shkak të disa problemeve fizike së bashku me Abrashin. Xhaka  ka postuar në profilin e tij në “Facebook” një fotografi me Amir Abrashin, raporton Albeu. Një tifoz e ka pyetur nëse ai do të largohet nga

Vazhdoni leximin →

Rinovon Amir Abrashi, Freiburgu vendos të mbajë maratonistin

Klubi i Bundesligës gjermane, SC Freiburg, ka zgjatur kontratën me futbollistin e Kombëtares sonë, Amir Abrashi, ose siç quhet ndryshe në Gjermani, maratonisti. Mediat gjermane si DPA dhe klubi gjerman, nuk japin detaje më të hollësishme mbi kohën e zgjatjes së kontratës, apo sa do të përfitojë konkretisht futbollisti nga ky rinovim. Në vitin 2016,

Vazhdoni leximin →

Ronaldo dhe Abrashi në një ekip? E bleu Reali shqiptarin..

Abrashi po kalon një moment të artë në Gjermani me Freiburgun. Mesfushori shqiptar shpërtheu në Bundesligë gjatë fundjavës duke zhvilluar një super ndeshje. Në fitoren Freiburgut ndaj Verder Bremen me shifrat 1-3, Abrashi vulosi fitoren me golin e tretë, duke mbyllur një ditë perfekte për të. Pas kësaj ndeshje të shkëlqyer, mesfushori shqiptar ka marrë edhe vlerësimet nga mediat ndërkombëtare, teksa prestigjiozja ‘France Football”’

Vazhdoni leximin →

Abrashi e Mehmedi shënojnë, ndërsa Bajerni nuk ndalet!

Ishte pasdite shqiptarësh kjo e kësaj së shtune në Bundesligë. Amir Abrashi, lojtar i Shqipërisë, dhe Admir Mehmedi, futbollist me origjinë shqiptare i Zvicrës, gjetën rrugën e rrjetës në fitoret e skuadrave të tyre. Abrashi pasi lumturoi tifozët kuqezinj me rikthimin e shpejtë nga dëmtimi, i kënaqi edhe më shumë me formën e tij. Shënoi

Vazhdoni leximin →