Sa luhatje  në balonën e  Kombëtares: njëherë shryhemi, njëherë ..fryhemi!

E kishim paralajmëruar me titullin “kambanë” para ndeshjes : Shqipëria do të flakë maskën në ndeshjen me Kazakistanin!  Dhe ndodhi: në një kohë që të gjithë janë të detyruar të mbajnë maskën prej virusit, Kombëtarja ishte e detyruar të flakte maskën e “virusit” kuqezi,  që kishte mbështjellë lojën e saj dhe të dëshmonte se këtë

Vazhdoni leximin →

Fantazi për largimin e Xhakës dhe zëri i futbollistit

Taulant Xhaka u ka dhënë fund zërave që e shohin atë larg nga kombetarja shqiptare.Mesfushori ka vendosur që të largohet për shkak të disa problemeve fizike së bashku me Abrashin. Xhaka  ka postuar në profilin e tij në “Facebook” një fotografi me Amir Abrashin, raporton Albeu. Një tifoz e ka pyetur nëse ai do të largohet nga

Vazhdoni leximin →

Rinovon Amir Abrashi, Freiburgu vendos të mbajë maratonistin

Klubi i Bundesligës gjermane, SC Freiburg, ka zgjatur kontratën me futbollistin e Kombëtares sonë, Amir Abrashi, ose siç quhet ndryshe në Gjermani, maratonisti. Mediat gjermane si DPA dhe klubi gjerman, nuk japin detaje më të hollësishme mbi kohën e zgjatjes së kontratës, apo sa do të përfitojë konkretisht futbollisti nga ky rinovim. Në vitin 2016,

Vazhdoni leximin →