Kalendari i Superligës, Dinamo luan derbet në javët e 4-ët dhe 8-të

Ka një risi ky sezon i Kategorisë Superiore pas pas plot 10 vjetësh, Dinamo kthehet mes më të mirave. Skuadra 18 herë kampione ka qenë më e ndjekura në shortin e hedhur në “Arenën Air Albania”, dhe këtë sezon do të ketë shumë më tepër derbi të kryeqytetit, plot 3 për çdo fazë, pra 12 gjithsej. Në javën e katërt do të kemi derbin e parë të kryeqytetit, atë mes Dinamos e Partizanit, ndërsa në javën e 6-të do të jetë derbi që cilësohet më i madh, ai Tirana-Partizani. Në javën e 8-të mbyllet historia e derbeve me Tirana-Dinamo.

Java 1: Tirana-Skënderbeu, Egnatia-Kukësi, Kastrioti-Dinamo, Laçi-Vllaznia, Teuta-Partizani.

Sfidanti.al