Egnatia kundër kampiones së Bosnjes

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i turit të parë kualifikues të Champions League për sezonin 2024-2025. Egnatia, skuadra kampione e Shqipërisë, do të përballet me kampionët e Bosnjës Borac Banja Luka në turin e parë. Ballkani do të luajë kundër Santa Coloma, Struga do të sfidojë Slovan Bratislavën, ndërsa Decic do të ndeshet

Vazhdoni leximin →

Carragher: Grupi B, fatal!

Për Jamie Carragher nga Grupi B do të mbijëtojnë skuadra si Spanja dhe Kroacia.  Në këndin e tij të opinionistëve, ish-mbrojtësi legjendar i Liverpool ka parashikuar se ky grup, i konsideruar si “i ferrit”, do të jetë fatal për kampionët e Europës në fuqi. “Për mendimin tim Italia nuk kalon fazën e grupeve. Ata gjenden në

Vazhdoni leximin →

Shorti i falsitetit dhe shpikësi i formulave

Ditën e djeshme në ambjentet e Arenës Kombëtare u hodh i famshmi short i finaleve të një sezoni që kulmoi me rezultatet surprizë të suksesit historik të Skënderbeut në Shkodër dhe shkatërrimit që i bëri Tirana skuadrës së parë të klasifikimit. I pranishëm në sallë ishte edhe njeriu që krijoi dhe po bekon përditë formulën

Vazhdoni leximin →

Derbi italian në Europa League, Gjimshiti sfidon Liverpulin

Sapo është hedhur shorti i çerekfinaleve të Europa League dhe goglat kanë dhuruar përballje shumë interesante. Milani do të sfidojë Romën për një vend në gjysmëfinale, ndërsa Atalanta e Gjimshitit do të luajë kundër Liverpulit. Leverkuseni do të përballet me West Ham, ndërsa Benfika do të luajë kundër Marsejës.Janë përcaktuar edhe gjysmëfinalet e mundshme të

Vazhdoni leximin →

Champions: Shorti dhuron supersfida, rruga drejt finales

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i Champions League, që ka dhuruar supersfida në çerekfinale. Real Madrid-Manchester City është një nga finalet e parakoshme të këtij kompeticioni. Arsenali do të ndeshet me Bayernin e Mynihut, PSG do të sfidojë Barcelonën, ndërsa Atleticio Madrid do të luajë kundër Dortmundit. Janë përcaktuar edhe ndeshjet e mundshme gjysmëfinale

Vazhdoni leximin →

Kupa e Shqipërisë, short i lehtë për favoritët

Është hedhur paraditen e kësaj të mërkure në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit” shorti për fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2023-2024. Gjatë hedhjes së shortit të pranishëm ishin drejtori i Departamentit të Garave në FSHF, Marjus Sulejmani, përfaqësuesit e klubeve dhe përfaqësues të mediave. Nga shorti i hedhur u përcaktuan edhe katër çiftet çerekfinaliste

Vazhdoni leximin →