Ernest Muçi ëndërron Premier, e ndjek Aston Villa

Aston Villa është e interesuar për Ernest Muçin, të cilin Beşiktashi e siguroi nga Legia e Varshavës gjatë merkatos së janarit. Sipas gazetës Sözcü, skuadra angleze, e cila e ka ndjekur futbollistin shqiptar që nga ndeshjet e grupeve që luajti ndaj Legias në UEFA Europa Conference League, është në fazën e vendimmarrjes për fundin e sezonit. Muçi ka konkurruar ndaj Aston Villas teksa luante për skuadrën polake dhe ka shënuar gjithsej tre gola në dy ndeshje.

sfidanti.al