Legjonarët, shkëlqejnë Muçi dhe Balliu

Ernest Muçi, Mirlilnd Daku dhe Ivan Balliu ishin protagonist në fundjavën që lam pas në klubet e tyre, duke ndihmuar ekipet respektive në arritjen e rezultateve pozitive. Ernest Muçi shënoi golin e katërt në kampionatin turk me fanellën e Beshiktashit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare realizoi golin e parë të ndeshjes në fitoren 2-0 ndaj Ankaragucu.

Vazhdoni leximin →

Ernest Muçi: Jemi një ekip cilësor!

Ernest Muçi ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës në javën e 33-të të Superligës turke, ndërsa Beshiktashi ka fituar 2-0 përballë Ankaragucu. Sulmuesi kuqezi realizoi në minutën e 18-të, ndërsa goli i dytë u shënua në minutën e 67-të nga Muleka, me asistimin e Rashicës. Pas ndeshjes Muçi është shprehur: “Ne jemi një ekip

Vazhdoni leximin →

Besiktas kërkon të mbushë arkën me Muçin

Puna për strukturën e skuadrës para sezonit të ri te Beşiktaş vazhdon pa u ngadalësuar. Bardhezinjtë, të cilët sezonin e ri do ta nisin duke synuar titullin kampion, po kryejnë punën e tyre në këtë drejtim. Anëtari i Bordit të Drejtorëve të Beşiktaşit, Kaan Şakul, pas vizitës së tij në Angli, bëri deklarata të qarta

Vazhdoni leximin →

Broja, Muçi, Daku…kampionët e mediave shqiptare

Gjatë ditëve të fundit, mediat shqiptare kryesisht online janë fokusuar në formën që po kalojnë legjonarët e sulmuesit kuqezi nga Londra në Kazanin e largët me ndalesë në Stamboll. Armando Broja po “persekutohet” nga Fulham sipas shqiptarëve që Brojën që sipas tyre sot Fulham po i vjedh djersën edhe pse në ekipin e “Craven Cottage”,

Vazhdoni leximin →

20 milionë euro për Ernest Muçin

Ernest Muçi është një nga futbollistët më të mirë shqiptarë. Në merkaton e dimrit, sulmuesi kuqezi u transferua nga Legia e Varshavës te Besiktas, skuadër tek e cila u përshtat mjaft shpejt. Së fundmi u përfol për një interesim të Aston Villa. Zërat që qarkullojnë duket se kanë një të vërtetë, pasi presidenti i Besiktas,

Vazhdoni leximin →

Tare e konsideron Muçin si e ardhmja e Kombëtares

Shqipëria luan mbrëmjen e së premtes takimin e parë miqësor për këtë muaj, atë kundër marsit. E gjithë vëmendja është kthyer nga Kombëtarja, duke qenë se interesi është jashtëzakonisht i lartë pas suksesit të jashtëzakonshëm të kuqezinjve në fazën kualifikuese për Euro 2024. Igli Tare ka dhënë nga një koment për lojtarët e ekipit tonë

Vazhdoni leximin →