Everton penalizohet sërish

Një tjetër lajm i keq për Evertonin, i cili duhet të përballet me një zbritje të re prej 2 pikësh në renditje për shkeljen e rregulloreve të Premier League në lidhje me produktivitetin dhe qëndrueshmërinë ekonomiko-financiare. Këtë e ka raportuar gazeta angleze “The Athletic”, duke nënvizuar se si është vendosur sanksioni ndaj Evertonit nga një komision

Vazhdoni leximin →

Manchester City, Silva duket i dorëzuar

Barazimi i Arsenal-Manchester City ishte si një fitore për Liverpool, pasi të kuqtë me triumfin ndaj Brighton, morën kreun e klasifikimit. Në një intervistë të dhënë së fundmi, futbollisti i Cityt, Bernardo Silva e ka pranuar se tashmë jo gjithçka varet nga lojtarët e drejtuar nga Pep Guardiola. “Ishte një ndeshje e vështirë sepse luajtëm

Vazhdoni leximin →

Newcastle, dëmtim i rëndë për Jamaal Lascelles

Lajm i keq te Newcastle. Klubi i Premier League ka humbur shërbimet e  Jamaal Lascelles, mungesa e të cilit vlerësohet nga gjashtë deri në nëntë muaj. Mbrojtësi pësoi një dëmtim të rëndë kundër West Hamit, ndeshje e fituar nga “Magpies” me rezultatin 4-3. “Pas vizitave përkatëse, Lascelles do t’i nënshtrohet një operacioni javën e ardhshme

Vazhdoni leximin →

Salah, një “minierë ari”

Falë një marrëveshjeje komerciale, Moamo Salah arkëton rreth 175 milionë euro në sezon. “The Mirror”, ka marrë akses në një dokument financiar i quajtur ‘Salah UK Commercial’, ku sipas të dhënave të publikuara në atë dokument, Salah ka përfituar 5.4 milionë euro si pjesë e marrëveshjeve të sponsorizimit. Ai ka marrëveshje të profilit të lartë

Vazhdoni leximin →