Transferohet te Besiktas, Immobile letër për tifozët e Lazios

Ciro Immobile largohet nga Lazio pas vitesh të mbushura me gola dhe emocione. Ai u transferua te Besiktas, ndërsa pas zyrtarizmit te klubi i tij i ri, sulmuesi italian u ka dhënë lamtumirën mbështetësve të Lazio-s. “Sot është një nga ditët më të vështira të karrierës sime. Pas vitesh emocionesh, fitoresh, disfatash, sakrificash dhe gëzimesh të

Vazhdoni leximin →

Besiktas synon edhe Mario Mitaj

Pas një Europiani shumë të mirë me fanellën e Shqipërisë, Mario Mitaj ka përfunduar në qendër të merkatos, pasi synohet nga disa klube të njohura të kontinentit. Mbrojtësi 20-vjeçar, aktualisht pjesë e Lokomotivës së Moskës, ka përfunduar në shënjestrën e Besiktasit. Klubi turk, që duket se është i dashuruar me shqiptarët (ka në organikë Muçin dhe

Vazhdoni leximin →

Immobile drejt Stambollit, e pret Besiktas

Ciro Immobile i jep fund aventurës 8-vjeçare me Lazion. Golashënuesi më i mirë në historinë e bardhekaltërve, do të transferohet në Turqi. Drejtuesit e klubit italian kanë arritur marrëveshjen me homologët e Besiktasit, skuadër ku luajnë edhe Ernest Muçi e Milot Rashica. Sulmuesi 34-vjeçar do të udhëtojë ditët e ardhshme drejt Stambollit për t’u prezantuar

Vazhdoni leximin →

Ismajli drejt Besiktas në Turqi

Besiktas është skuadra që synon të transferojë mbrojtësin shqiptar, me mediet italiane që raportojnë se drejtuesit e klubit turk që do të takohen shumë shpejtë me Empoli-n për të nisur negociatat. 27-vjeçari vjen pas një sezoni të mirë në aspektin personal, me Ismjalin që zhvilloi 27 ndeshje me Empoli-n, por duhet theksuar se në kampionatin

Vazhdoni leximin →

Besiktas synon edhe Mirlind Dakun

Besiktas duket se është i dashuruar me futbollistët shqiptarë. Klubi nga Stambolli, pjesë e të cilit janë Muçi dhe Rashica, ka vënë në shënjestër edhe sulmuesin e kombëtares Mirlind Daku. Sipas mediave turke, Besiktas synon të përforcojë sulmin me 26-vjeçarin, që spikati këtë sezon në Rusi me fanellën e Rubin Kazan, ku shënoi 10 gola

Vazhdoni leximin →

Muçi ka marrë ftesën e Sylvinhos

Ernest Muçi do të jetë pjesë e Shqipërisë në Euro 2024. Edhe pse Sylvinho, trajneri i kombëtares kuqezi, do të prezantojë të hënën (16:00) listën e lojtarëve që do të marrë me vete në Gjermani, klubi i Besiktasit ka bërë me dije se sulmuesi i talentuar ka marrë ftesën për të qenë pjesë e Shqipërisë, së

Vazhdoni leximin →

Ernest Muçi fantastik, çon Beshiktashin në finale të Kupës së Turqisë

Ernest Muçi vendimtar për Beshiktashin në gjysmëfinalen e kthimit të Kupës së Turqisë kundër Ankaragucu-së, që u zhvillua në “Tupras Stadium” të Stambollit (ndeshja e parë ka përfunduar në barazim pa gola). Sulmuesi i Kombëtares Kuqezi e dërgoi topin në rrjetë në minutën e 71-të, duke përfituar nga një gabim i mbrojtjes. Beshiktashi nuk pësoi

Vazhdoni leximin →

Ernest Muçi: Jemi një ekip cilësor!

Ernest Muçi ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës në javën e 33-të të Superligës turke, ndërsa Beshiktashi ka fituar 2-0 përballë Ankaragucu. Sulmuesi kuqezi realizoi në minutën e 18-të, ndërsa goli i dytë u shënua në minutën e 67-të nga Muleka, me asistimin e Rashicës. Pas ndeshjes Muçi është shprehur: “Ne jemi një ekip

Vazhdoni leximin →

Besiktas kërkon të mbushë arkën me Muçin

Puna për strukturën e skuadrës para sezonit të ri te Beşiktaş vazhdon pa u ngadalësuar. Bardhezinjtë, të cilët sezonin e ri do ta nisin duke synuar titullin kampion, po kryejnë punën e tyre në këtë drejtim. Anëtari i Bordit të Drejtorëve të Beşiktaşit, Kaan Şakul, pas vizitës së tij në Angli, bëri deklarata të qarta

Vazhdoni leximin →