Skena të tmerrshme me “varrmihësit”: prita, rrahje kolektive, koka të gjakosura…

NJë rrahje e madhe kolektive ndodhi mes tifozëve të Crvena Zvezdës dhe të Partizanit në Zemun (në periferi të Beogradit) me rastin e një ndeshjeje mes ekipeve të të rinjve të dy ekipeve të lartpërmendur. Sipas informacioneve, rreth 300 “varrmihës”, tifozë të PartIzanit, iu zunë pritë afro 150 tifozëve “delii” të Crvenës rrugës së tyre për në stadium, duke i sulmuar ata me shkopinj bejsbolli e shufra herkuri dhe, si rezultat, dhjetëra koka të gjakosura, duar dhe këmbë të thyera…

Situata e ndezur “u ftoh” vetëm mbas ndërhyrjes së policisë.Ndeshja e lartpërmendur përfundoi me fitoren e të rinjve të Crvena Zvezdës.

Sfidanti.al