Spektakël në “San Siro”, milanistët ia dedikojnë Berluskonit

Derbit të Milanos, ashtu si të gjithë ata që lënë gjurmë në Europë, sa herë që zhvillohen, nuk kishte se si t’i mungonte spektakli i shkallëve. Të dyja tifozeritë kishin konceptuar dhe më pas shpalosën kroreografi që të linin pa fjalë. Por më emocionuese mbetën ato të sektorit jugor të stadiumit “San Siro”, ku ishin vendosur tifozët e Milanit. Ata ia dedikuan mbrëmjen e tyre legjendës Berluskoni, nën drejtimin e të cilit, kuqezinjtë kanë qenë shpesh dominuesit e kontinentit.

Ky duhet të ishte edhe derbi i fundit për kavalierin, pas transferimit të pronësisë së shoqërisë, por Silvio tha pas ndeshjes se kjo nuk është e sigurtë, ndoshta duke u ndikuar edhe nga spektakli i mbrëmjes, që filloi në tribuna dhe u transferua në fushë.