Naingolan leshon ‘silurin’ mbi Pjanic: Eshte e lehte te fitosh me Juventusi

Raxha Naingolan nuk eshte ne formen e tij me te mire, por tifozet e Romes e adhurojne. Kjo jo vetem se eshte pjese e verdhekuqve, por edhe sepse ka refuzuar oferta te rendesishme. Tani eshte gati edhe te firmose kontrate te perjetshme me Romen. Me pak fjale nuk do te shkoje asgjekund e aq  me pak tek Juventusi sic beri ne Miralem Pjanic ne veren e vitit 2016 duke arritur te fitoje nje titull kampion, nje Kupe te Italise dhe ka luajtur nje finale te Champioms League.

Jane keto suksese te rendesishme por qe per Naingolan vlejne pak. ‘Eshte shume e lehte te fitosh me Juventusin-tha Naingolan duke iu referuar Pjanic-sido qe te jete une jam i lidhur me te dhe familjen e tij. Nuk mund te them se eshte miku im me i mire por komunikojme shpesh me njeri-tjetrin’.

Duke iu kthyer çeshtjes se rinovimit te kontrates, Naingolan e thote qarte arsyen pse preferon qendrimin ne kryeqytetin italian.

‘Per mua do te ishte shumene lehte te shkoja te nje skuader qe fiton prej vitesh-vijon Naingolan-une dua te jem gjithmone protagonist. Te fitoj ketu ne Rome ndaj Juventusit do te jete nje kenaqesi e madhe’.

Sfidanti.al