Bufon i ka idete e qarta: Ne fund të sezonit le futbollin

Xhanluixhi Bufon konfirmon largimin nga futbolli ne fund te ketij sezoni. ‘Me shume mundesi ne qershor te terhiqem nga futbolli i luajtur-tha kapiteni i Juventusit-jam i qete dhe nuk kam aspak frike nga largimi nga fushat e lojes. Jam kurioz per jeten time’.

Por portieri 39 vjeçar,  perpara se te vare dorezat ne gozhde ka nje enderr te madhe per te bere realitet te cilin po e ndjek prej nje jete,  fitoren e Liges se Kampioneve.

‘Une e dua Ligen e Kampioneve-vijoi Buffon-do te fitoje ajo skuader qe ne mars do te jete me ne forme. Une uroj qe ajo skuader te jete Juventusi.’.

Sfidanti.al