Afron Derbi i Madoninës, Borini: Nuk i kemi asgjë zili Interit

Fabio Borini po përgatitet për derbin e tij të parë të madoninës me fanelën e Milanit. Për shkak edhe mungesave në skuadrën e Montelës, Borini ka mundur të gjejë një vend titullari për këtë ndeshje shumë të rëndësishëm që i gjen kuqezinjgtë me peshën e dy humbjeve radhazi në shpinë, ndërkohë që zikaltrit janë në pozita shumë më të mira dhe shihen pak më shumë favoritë për  këtë përballje. Dicka që Borini nuk dëshiron aspak ta mendojë.

‘Klasifikimi thpotë që Interi është pak më favorite se ne, por ndeshjet derbi  gjithnjë kanë treguar të tjera histori dhe se gjithcka mund të ndryshojë-tha borini-a e kam zili faktin që Interi është më konkret? Aspak, ne jemi Milani dhe e dimë cfarë mund dhe duam të vëjmë, edhe pse të fitosh ndeshjet qoftë edhe 1-0 përvece fiton 3 pikët fiton edhe më shumë besim’

Sfidanti.al