A prishet bunkeri juventin pa praninë e Kielinit

Giorgio Chiellini është dëmtuar dhe nuk do të jetë i gatshëm, pasi në fundjavë doli nga fusha i dëmtuar.

Chiellini nuk do të jetë i gatshëm ndaj kuqezinjve, por mund të aktivizohet në ndeshjen e kthimit në Champions League përballë Portos dhe ky mund të jetë një ngushëllim për tifoet dhe Alegrin.

Barzagli, Bonucci, Benatia apo dhe Ruganni janë emrat që ofrojnë siguri në repartin e tërhequr, dhe për Allegrin nuk është se ka pasur probleme.

Në dilemë është edhe mesfushori Sturaro, ndërkohë që pritet rikthimi i Lemina.