Ronaldo zgjedh “dream timin” e vet, jashtë ekipi mbetet..Ronaldo

Ronaldo i vërtetë, jo ai  i Realit të Madrdit dhe i përfaqsësese së Portugalsë, Luis Nazario de Lima, ka zgjedhur ekipin e tij m të mirë të të gjitha kohërave, duke krijuar formacionin e tij . Ronaldo në ekiip ka përshirë, sipas formacionit 4-2-2, ku sulmuesi i madh ka përshirë: Bufon, Kanavaro, Maldini, Karlos, Kafu, Pirlo, Zidane, Maradona, Mesi, Pele dhe Ronaldo.

Është interesant është fakti se në këtë formacion mungon Kristiano Ronaldo.

Sfidanti.al