Zoti dërgoi një Jezus për Sitin dhe Guardiolën ndaj Suonsit

Manchester City ka shënuar fitore 2:1 ndaj Swanseas në kuadër të Premierligës, edhe pse ngushtë.

Sulmuesi brazilian, Gabriel Jesus ka qenë shpëtimtar i Manchester Cityt, pasi shënoi të dy golat në fitoren 2:1 ndaj Swanseas.

Golin e parë Jesus e shëno në pjesën e parë, ndërsa golin e dytë në kohën shtesë. Golin e vetëm për Swansean e shënoi Sigurdsson.

Pas kësaj fitoreje, City ngritët në vendin e tretë me 49 pikë, 10 ë pak se sa Chelsea në vendin e parë dhe një më pak se sa Tottenham në vendin e dytë