Solskjeri ka asin nën mëngë që ta mbajë Pol Pogbanë

Po flitet shumë për mundësinë që Pol Pogba gjatë kësaj vere të largohet nga Mançester Junajtidi dhe më shumë interesim për të ka treguar Reali i Madridit, ndërkohë që mediumet përmendin edhe Barcelonën dhe Juventusit si destinacione të ardhshme të mesfushorit francez. Sidoqoftë, klubi i “djajve të kuq” ka bërë tanimëtë ditur se, nëse dikush e do Pogban, ai duhet të paguajë 170 milionë euro, një shumë që realisht është e madhe.

Trajneri i Junajtidit, Ole Solskjer, do që ta mbajë Pogba në ekipin e vet dhe që ta realizojë këtë objektiv, sikurse vë në dukje mediumi i njohur ESPN, ai (Solskjeri) është gati që t’i ofrojë futbollistit francez shiritin e kapitenit.

Siç dihet, kapiteni i deritanishëm i Junajtidit, Antonio Valencia, do të largohet gjatë verës nga klubi si lojtar i lirë.

Sfidanti.al