Sa shumë lojtarë sakrifikon Paris SG për Pol Pogbanë!

Lista është e gjatë, po aq sa është i rëndësishëm ky transferim për sheikët. Pol Pogba është në listën e dëshirave të Paris SG, dhe klubi francez është gati të largojë shumë futbollistë për të plotësuar shumën prej 50 milionë eurosh që Mançester Junajtidi kërkon për mesfushorin e Francës. Këta janë Sarabia, Herrera, Kehrer, Riko,

Vazhdoni leximin →

Cili është sekreti i Pogbasë tek Franca? Kante dhe Deshamp!

Kur vesh fanelën e Mançester Junajtidit nuk është se bind shumë, ndonëse ka raste që luan mjaft mirë. Pol Pogba është një “objekt misterioz” në “Old Traford”, por transformohet plotësisht kur luan për kombëtaren e vendit të tij, dhe këtë po e tregon edhe gjatë Kampionatit Europian. Çfarë ndodh me mesfushorin e Francës, dhe përse

Vazhdoni leximin →

Man. Junajtid do Sançon, prandaj mendon shkëmbimin Pogba-Varan

Klubi anglez ka nevojë për një qendërmbrojtës të nivelit të lartë dhe francezi, kampion i botës, është zgjedhje ideale. Nga ana tjetër, Mançester Junajtid nuk dëshiron të shpenzojë shumë para për Rafael Varanin, ndërsa Reali i Madridit kërkon 70 milionë euro. Varanit i përfundon kontrata verën e ardhshme, por po kështu edhe mesfushorit të “djajve

Vazhdoni leximin →

Paris SG nuk e lë të qetë Juventusin, nga Donaruma te Pogba!

Me agjentin Mino Raiola i kanë punët mirë, dhe kjo sepse janë në gjendje ta kënaqin me para. Sheikët e Paris SG janë bërë një tmerr në Europë dhe për momentin po trembin Juventusin. PSG kërkon shërbimet e Pol Pogbasë, mesfushorit të Mançester Junajtidit, që e pëlqen edhe Juvja. Më parë, francezët “akaparuan” portierin Xhixho

Vazhdoni leximin →