Juve, jo e lehtë ndaj Empolit pa Pogbanë dhe Kiezën!

Priteshin si ujët e paktë, pasi investimi për ta ka qenë i rëndësishëm dhe po ashtu shpresat ishin të mëdha. Pol Pogba dhe Federiko Kieza vazhdojnë të mos jenë pjesë e skuadrës së Juventusit këtë sezon, dhe trajneri Masimiliano Alegri deklaroi se nuk ka ndërmend t’i grumbullojë për ndeshjen ndaj Empolit në Serinë A. “Do

Vazhdoni leximin →

Pogba nuk i shpëton thikës, dridhen Juventusi e Franca!

Kupa e Botës është në rrezik serioz dhe trajneri i “zebrave”, Masimiliano Alegri, pranoi se “parashikimi më realist është që Pol Pogbanë do ta kemi në dispozicion vetëm në janar”! Kjo do të thotë, jo në nëntor apo dhjetor, pra mesfushori francez rrezikon Kupën e Botës. Futbollisti juventin mund të mos jetë gati në kohë

Vazhdoni leximin →

Çfarë shëmtie ky sherr mes vëllezërve Matias e Pol Pogba!

Ndoshta ne jemi shqiptarë dhe ende kemi disa lidhje familjare, por padyshim edhe në vendet perëndimore ku afëria e “gjakut” nuk vlen aq shumë, këto sjellje janë një përjashtim. Mund të ndodhë të kesh probleme në familje, të ftohesh, të zemërohesh e të “allnohesh”, por që të dalësh publikisht për “të pështyrë” ndaj vëllait kjo

Vazhdoni leximin →