Si do t’i shkojë filli Murinjos? Të ishte klub tjetër kishte ikur…

Zhoze Murinjo është vënë në qendër të kritikave të tifozëve, për shkak të lojrave të dobta të Mançester Junajtidit, ndërkohë që edhe kryesia e klubit nuk po i jep atij mbështetjen e duhur. Thuhet se trajnerit portugez i ka mbetur shumë qejfi nga një qëndrim i tillë dhe se ai u ka thënë miqve të vet të afërt se ai do të ishte larguar, po të mos ishte fjala për Mançester Junajtidin.
Murinjo është i pakënaqur nga kritikat e tifozëve dhe se drejtori i madh i Mançester Junajtdit, Ed Uduord, nuk po i jep atij mbështetjen e nevojshme, por, sidoqoftë, është interesante sesi do t’i shkojë filli Murinjos në të ardhmen.
Tanimë, dihet se koeficienti i mundësisë së largimit të “Specialit” që para mbarimit të sezonit nga “Old Trafordi” ka rënë shumë.
Sfidanti.al