Mikitarian, mos harro ditët e gozhdës së artë…

Armeni Henrik Mikitarian  ka thënë se është i lumtur me kualifikimin e Mançester Junajted dhe shpreson të bëjë mirë në të ardhmen, ndonese fillimi ka qene njw udhetim në ferrin Murinjo.

“Pjesa e parë nuk ishte më e mira për ne, por në të dytën ia kemi dalë mirë”.

“Gjëja më e rëndësishme është të fitojmë 4-0 e të kalojmë fazën tjetër. Nuk është e rëndësishme nëse luaj apo jo, po tentoj të bëjë gjithçka, po punoj shumë”.

“Dua të bëjë më të mirën për skuadrën”, ka thënë Mkhitaryan,  duke lënë të kuptohet se iku koha e gozhdes ne stol..