Liverpuli ka 600 fitore në Premier Ligë, vetëm Man. Junajtid është ende tepër larg!

Liverpuli ka tani 600 gola në Premier Ligë, pra në pjesën e kampionatit elitar në Angli që ka nisur në 1992. Mançester Junajtidi ka 700 fitore, Çelsi 612 dhe Arsenali 611, si ekipet e vetëm më mirë sesa të kuqtë. Gjithsesi, në total, Liverpuli është më lart se çdo kundërshtar kur vjen puna tek statistikat e kampionatit anglez që nga fillimi i tij në 1889. Skuadra e “Anfildit” ka 2 005 fitore duke qenë ekipi i vetëm me mbi 2 000 fitore.

Sfidanti.al