Leiçester, edhe kjo është një përrallë, por e keqe

Nga skuadra kampione, Leicesteri është rikthyer në një skuadër që po lufton për mbijetesë

Ishte N’Golo Kante ai që e shpalli kampion Leicesterin (i cili gjatë verës u transferua te Chelsea), apo lojtarët aktual janë të vetëkënaqur me atë që arritën edicionin e kaluar dhe tani po bëjnë paraqitje zhgënjyese? Nga skuadra kampione, Leicesteri është rikthyer në një skuadër që po lufton për mbijetesë, dhe në fytyren e trajnerit Ranieri kupton më së miri dramën e një ekipi që një vit me parë mësoi me përrralla anglezet.